Yoğun Bakımı

Bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde başka hastalarla beraber veya özel bir odada yatan bir hastanız varsa kendisine özel bir yoğun bakım hemşiresi tutmak isteyebilirsiniz. Hasta sahiplerinin bunu isteme nedeni genellikle şudur: Durumu oldukça kritik olan hastalarına uzmanlık alanı yoğun bakım hemşireliği olan biri tarafından özel olarak bakım verilirse içleri çok daha rahat eder. Hastaneden, doktordan, hemşirelerden memnun olsalar bile, böyle bir durumda, değer verdikleri kişi için yapabileceklerinin en iyisini yapmak isterler.

  • Hasta bakımı oldukça zor ve meşakkatli bir iştir. Hiçbirimizin ne zaman hastalanacağı ve bu hizmete ihtiyaç duyacağı belli değildir.
  • Ancak ihtiyaç duyulduğunda da hizmetin kısa sürede alınması gerekir.
  • Eğer hastaneden yeni çıkmış veya kendisine eskisi gibi bakamayacak bir hastaya bakmanız gerekiyorsa bu sizin için zorlu bir süreç olabilir
  • Diğer yandan, bu bakımı sağlayabilecek şartlara haiz de olmayabilirsiniz.
  • Zirve Sağlık Danışmanlığı ve Hasta Bakım Hizmetleri olarak tecrübelerimiz doğrultusunda hasta bakıcısı adaylarında özel değerlendirmeler yapmakta

YOĞUN BAKIM HEMŞİRESİ

Hastaların İhtiyaç Dönemlerinde

Kişisel İhtiyaçlarını Karşılamak

Öz bakım, bir bireyin kendi bakım işlevlerini gerçekleştirme yeteneğini ifade eder. Bu işlevler banyo yapma (vücut temizliği), beslenme, tuvalet ihtiyacını giderme ve başkalarının yardımı olmadan giyinebilmedir. Hijyen, öz bakım uygulamalarında sağlık kurallarına uyulmasıdır.

Moral İyileştirmesi

Mevcut durumda hastamız zaten gergin ve kötü hissettiğinden dolayı ona can arkadaşı olan personellerimiz moral takviyesini nasıl yapacağını en iyi bilenlerdir. 

Fizik Tedavi

Genellikle yaşlı olan hastalarımızın hareketleri kısıtlıdır. Bu yüzden hasta bakıcılar hastamıza hareket vererek doktorumuzun tavsiyeleri üzerine uygulanan fizik tedavi hareketlerinin uygulanmaya yardımcı olmasıdır.

Tıbbi Kontrollerini Takip Etmek

Hastalarımızın şeker, tansiyon vb. gibi rahatsızlıkların tıbbi konusunda notların tutulması gerekirse bildirimlerde bulunması hayati önem taşımaktadır.

Bizimle İletişime Geçin...

Hasta Bakıcı Ankara

Sadece Ankara Değil Tüm Türkiye' de Hasta Bakım Hizmetleri Sunmaktayız.

0552 067 38 63

Yaşlı Bakıcı Ankara

Sadece Ankara Değil Tüm Türkiye' de Yaşlı Bakım Hizmetleri Sunmaktayız.

0553 768 45 57

Çocuk ve Bebek Bakıcı

Tüm Türkiye' de Çocuk ve Bebek Bakım Hizmeti Sunmaktayız.

0312 229 47 46

Hasta Bakıcı Ankara

Hasta Bakımı Ankara

Hasta Bakıcı

Ankara Hasta Bakıcı Ankara

Hasta Bakımı

Ankara Hasta Bakımı Ankara

Hasta Bakıcısı

Ankara Hasta Bakıcısı Ankara

Hasta Bakıcı Ankara

Ankara Hasta Bakıcı Ankara