Demans Hasta Bakımı

Refakatci Ankara – Hiç kimse hasta olmak istemez. Hasta olmamak için önlemler alırız. Fakat yetersiz kaldığımız durumlarda maalesef hepimiz bu durumu yaşamak zorunda kalıyoruz. Hastalık anında hassaslaşıyor, tıpkı bir çocuk gibi çevremizden ilgi bekliyoruz. İstemediğimiz halde ilaç kullanmak zorunda kalıyor, yatağa ve eve bağlı kalmak zorunda kalıyoruz. Tüm bunların üstesinden gelmek için ise iyi bir tedavi ve morale ihtiyacımız var.

Hastalık başlangıcı ve sonrasında, sağlık personellerimizin telkin ve tedavileri, yakınlarımızın ilgi ve alakasıyla ayakta kalmaya çalışıyor bu durumu atlatmak için çaba sarf ediyoruz.Bütün bu ihtiyaçların farkında olan Zirve Sağlık Danışmanlığı ve Hasta Bakım Hizmetleri; güvenilir, deneyimli, eğitimli, bilgili, güler yüzlü ve sevecen sağlık personeli, hasta bakım elemanı ve yardımcı eleman portföyü ile sizlere hizmet vermektedir.

Refakatçi Ne İş Yapar?

Refakatçinin yapmakla yükümlü olduğu işler hastanın ihtiyaçlarına göre değişir. Bazı hastalara bakım vermek nispeten kolaydır, bazı hallerde ise hastanın günlük ihtiyaçlarının büyük kısmının veya tamamının refakatçi tarafından karşılanması gerekir. Refakatçi ücretleri bu gibi şartlara göre değişebilir. Bir refakatçinin yapacağı işler genel olarak şöyle sıralanabilir:

*Hastanın günlük bakımlarını periyodik olarak yapmak

*Hastanın kaldığı odanın temizliğiyle ilgilenmek

*Hastanın beslenme, ilaç alma, tuvalete gitme, altının bezlenmesi gibi ihtiyaçlarını karşılamak, karşılanması için yardımcı olmak

*Hastanın alışkanlıklarını ve rutinini öğrenerek ona göre davranmak

*Gerektiği zaman hastanın yakınlarıyla ve doktoruyla iletişim kurmak

*Hastayı yaşına ve ihtiyaçlarına uygun bir şekilde oyalamak, moral vermek (Kitap okuyarak, beraberce bulmaca çözmek gibi şeyler yaparak, oyun oynayarak, yürüyüş yaparak.)

*Varsa doktorun önerdiği günlük egzersizlerin yapılmasına yardımcı olmak 

Refakatçi Nasıl Bulunur?

Hastanızla ilgilenecek refakatçiyi kendi imkanlarınızla arayabilir veya bir İnsan Kaynakları firması ile iletişim kurarak istediğiniz özellikleri taşıyan birini temin etmelerini isteyebilirsiniz. Hastanelerde çoğu zaman bu işi yapmaya talip hemşireler veya hasta bakıcılar bulunabilir. Profesyonel bir refakatçi arıyor olmasanız bile görüştüğünüz kişinin bu sorumluluğu alabilecek, işi gereğince yapabilecek biri olduğuna güvenmeniz gerekir.

Bir hastaya bakım vermek; uzun süreli, çok sıkıntılı hastalık durumlarında; hastanın herhangi bir işini kendi başına yapamayacak durumda olması gibi hallerde daha da zor bir iştir.  Bu durumlarda bakıcının bazı niteliklere mutlaka sahip olması gerekir. Refakatçinin temiz, uyanık, soğukkanlı, dikkatli, ruh sağlığından yana sorunu olmayan biri olması önemlidir. Fiziksel sağlık durumunu da sorgulamalı, hastanıza bulaşma ihtimali olan bir hastalığı olmadığından emin olmalısınız. Hastanızla ilgili güç kullanılmasını gerektiren işler varsa bunları üstlenecek durumda olmasına dikkat etmelisiniz.

Refakatçi adayıyla görüşürken ona hastanızla ilgili her şeyi olduğu gibi anlatmalı ve kendisinden neler beklediğinizi eksiksiz olarak belirtmelisiniz.

REFAKATÇİ BAKICILAR

Hastaların İhtiyaç Dönemlerinde

Kişisel İhtiyaçlarını Karşılamak

Öz bakım, bir bireyin kendi bakım işlevlerini gerçekleştirme yeteneğini ifade eder. Bu işlevler banyo yapma (vücut temizliği), beslenme, tuvalet ihtiyacını giderme ve başkalarının yardımı olmadan giyinebilmedir. Hijyen, öz bakım uygulamalarında sağlık kurallarına uyulmasıdır.

Moral İyileştirmesi

Mevcut durumda hastamız zaten gergin ve kötü hissettiğinden dolayı ona can arkadaşı olan personellerimiz moral takviyesini nasıl yapacağını en iyi bilenlerdir. 

Fizik Tedavi

Genellikle yaşlı olan hastalarımızın hareketleri kısıtlıdır. Bu yüzden hasta bakıcılar hastamıza hareket vererek doktorumuzun tavsiyeleri üzerine uygulanan fizik tedavi hareketlerinin uygulanmaya yardımcı olmasıdır.

Tıbbi Kontrollerini Takip Etmek

Hastalarımızın şeker, tansiyon vb. gibi rahatsızlıkların tıbbi konusunda notların tutulması gerekirse bildirimlerde bulunması hayati önem taşımaktadır.

Bizimle İletişime Geçin...

Hasta Bakıcı Ankara

Sadece Ankara Değil Tüm Türkiye' de Hasta Bakım Hizmetleri Sunmaktayız.

0552 067 38 63

Yaşlı Bakıcı Ankara

Sadece Ankara Değil Tüm Türkiye' de Yaşlı Bakım Hizmetleri Sunmaktayız.

0553 768 45 57

Çocuk ve Bebek Bakıcı

Tüm Türkiye' de Çocuk ve Bebek Bakım Hizmeti Sunmaktayız.

0312 229 47 46

Hasta Bakıcı Ankara

Hasta Bakımı Ankara

Hasta Bakıcı

Ankara Hasta Bakıcı Ankara

Hasta Bakımı

Ankara Hasta Bakımı Ankara

Hasta Bakıcısı

Ankara Hasta Bakıcısı Ankara

Hasta Bakıcı Ankara

Ankara Hasta Bakıcı Ankara