Engelli Çocuk Bakımı

Zihinsel ve/veya fiziksel engelli çocukların bakımı çoğu zaman onların hayatı boyunca sürecek olan bir süreçtir ve büyük bir sevgi ve anlayış, büyük bir sabır gerektirir. Yemek yeme, tuvalet alışkanlığı gibi başka çocukların belirli bir süre içinde edindiği davranışların kazandırılması dahi ortalamanın çok üzerinde bir zaman alabilir. Bu durumdaki çocuklarınızın bakımı ve eğitiminde size yardımcı olacak bir engelli çocuk bakıcısı bu zorlu süreci daha kolay geçirmeniz açısından faydalı olacaktır.

  • Zirve Sağlık Danışmanlık ve Hasta Bakım Hizmetleri olarak engelli bir çocuğu olan ebeveynlerin ruh halini, üzüntü ve sıkıntısını, zaman zaman düştükleri umutsuzluğu anlıyor olmak iddiasında değiliz; hayatın bu tür zorluklarını kimsenin onları yaşayanlar gibi ve kadar anlayamayacağının bilincindeyiz. Ancak süreci hafifletmenin, anne babalar açısından daha kolay hale getirmenin mümkün olduğuna inanıyoruz ve bu konuda size yardımcı olmaya hazırız. Engelli çocuklar sağlıklı çocuklardan daha yorucudur, herhangi bir şeyi öğrenmeleri ve günlük alışkanlıkları edinmeleri daha uzun sürer. Eğitimli ve deneyimli bir engelli çocuk bakıcısı bu sürecin gerektirdiği en önemli niteliklerden biri olan sabır duygusuna sahip olduğu gibi bu durumdaki çocuklarımıza bir şeyler öğretmenin yöntemleri hakkında da bilgi sahibidir.

ENGELLİ ÇOCUK BAKICILARI

Çocukların İhtiyaç Dönemlerinde

Çocuk Bakıcısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çocuk bakıcısı seçerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri de bakıcının soğukkanlı biri olduğundan emin olmaktır. Çocuğunuz düştüğü, yaralandığı, hastalandığı zaman korku ve panik içinde kilitlenen birini istemezsiniz, değil mi? Bakıcınız bu gibi hallerde durumu hızlı ve sakince değerlendirip anında en uygun müdahaleyi yapabilecek biri olmalıdır.

Ev İşlerine Yardım Eden Çocuk Bakıcısı

Bazı ebeveynler bakıcının geceleri de evlerinde kalmasını, çocuklarının etrafında olmasını isterler. Bu durumda haftalık izin günü ve yıllık izni dışında 7 / 24 ailenin evinde zaman geçirecek bir yatılı bebek bakıcısı ile anlaşmak gerekir. “Yatılı bebek bakıcısı arıyorum” diyen ailelerin bir kısmı Nepalli veya Filipinli bakıcılar gibi yabancı çocuk bakıcısı adaylarıyla anlaşmayı tercih ederler. Bunun temel sebebi yabancı bakıcıların yatılı olarak çalışmaya daha yatkın olmasıdır.

Çocuk Bakıcısı Kimdir?

Özellikle çalışan kadınlar tarafından sıklıkla aranan çocuk bakıcıları gün içinde aileyle anlaştıkları süre boyunca bakımını üstlendikleri bebeklerin ihtiyaçlarını karşılayan kişilerdir. Çalışma saatleri ve görev tanımları işverenin talep ve ihtiyaçlarına göre değişir. Gündüzlü veya yatılı çocuk bakıcısı olarak hizmet verebilirler.

Çocuk Bakıcısı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sorumluluk sahibi ve dakik biri olduğundan emin olmalısınız. Çalışıyorsanız, bakıcının gecikmesi iş hayatınızın aksamasına sebep olabilir. Ayrıca bu, olağanüstü durumlar bir yana, bakıcınızın işine ve işverenlerine yeterince saygısı olmayan biri olduğuna işaret eder. Nasıl ki siz işinize belli bir zamanda gitmek durumundaysanız, o da sizin evinizdeki işine zamanında gelmek durumundadır. İyi bir çocuk bakıcısı bu bilince sahiptir.

Bizimle İletişime Geçin...

Hasta Bakıcı Ankara

Sadece Ankara Değil Tüm Türkiye' de Hasta Bakım Hizmetleri Sunmaktayız.

0552 067 38 63

Yaşlı Bakıcı Ankara

Sadece Ankara Değil Tüm Türkiye' de Yaşlı Bakım Hizmetleri Sunmaktayız.

0553 768 45 57

Çocuk ve Bebek Bakıcı

Tüm Türkiye' de Çocuk ve Bebek Bakım Hizmeti Sunmaktayız.

0312 229 47 46

Çocuk ve Bebek Bakıcısı Ankara

Bebek Bakıcısı Ankara

Engelli Çocuk Bakıcısı

Ankara Bebek Bakıcısı Ankara

Engelli Bakımı

Ankara Engelli Çocuk Bakımı Ankara

Çocuk Bakıcısı

Ankara Çocuk Bakıcısı Ankara

Çocuk Bakıcısı Ankara

Ankara Çocuk Bakıcısı Ankara